logo TyfloCentrum.cz - odkaz na úvodní stranu

TyfloCentrum Pardubice, o.p.s.

Poskytovatel sociálních služeb pro lidi se zrakovým postižením v Pardubickém kraji

"SPRÁVNĚ VIDÍME JEN SRDCEM. CO JE DŮLEŽITÉ, JE OČÍM NEVIDITELNÉ." Antoine de Saint-Exupéry odkaz na fejsbuk TyfloCentra Pardubice

Průvodcovská a předčitatelská služba

 

1) Zhoršil se Vám zrak natolik, že se už nedostanete bezpečně tam, kam zrovna potřebujete (k lékaři, na různé úřady, do školy, zaměstnání, na nákup, do Vašeho oblíbeného klubu, na návštěvu k Vašim blízkým, na výlet apod.)?

Využijte průvodcovskou službu TyfloCentra Pardubice! Zkušení pracovníci Vás doprovodí, kamkoli si budete přát.

 

2) Dělá Vám potíže přečíst běžný text, např. dopis, formuláře aj.? Potřebujete pomoc roztřídit Vaše dokumenty, protože už nevidíte, co se ve kterém píše? Nebo byste rádi napsali dopis, ale už na to špatně vidíte?

Obraťte se na nás! Přečteme Vám Vaše dopisy, pomůžeme s vyplněním formulářů či s roztříděním Vašich dokumentů, případně Vám můžeme napsat dopis dle Vašeho diktátu. Diskrétnost a mlčenlivost je samozřejmostí!

 

Tato služba je v souladu se zákonem č. 108/2006 Sb., zákonem o sociálních službách, poskytována za úhradu (viz aktuálně platný ceník průvodcovské a předčitatelské služby TyfloCentra Pardubice, o.p.s.)

 

 

Definice dle zákona 108/2006 Sb.:

průvodcovské a předčitatelské služby (§ 42): průvodcovská služba - doprovázení na úřady, do obchodů, do škol, k lékařům aj., předčitatelská služba - přepsání dopisu, pomoc při vyplňování formulářů aj. Služba je hrazená dle platného ceníku služeb

 

Veřejný závazek průvodcovské a předčitatelské služby

 


Pracoviště TC Pardubice


Partneři a dárci


Kalendář akcí


Zveme Vás

Doporučujeme