logo TyfloCentrum.cz - odkaz na úvodní stranu

TyfloCentrum Pardubice, o.p.s.

Poskytovatel sociálních služeb pro lidi se zrakovým postižením v Pardubickém kraji

"SPRÁVNĚ VIDÍME JEN SRDCEM. CO JE DŮLEŽITÉ, JE OČÍM NEVIDITELNÉ." Antoine de Saint-Exupéry odkaz na fejsbuk TyfloCentra Pardubice

Sociální rehabilitace

 

1) Zhoršil se Vám zrak natolik, že Vám dělá potíže zvládnout činnosti v domácnosti, které jste dříve zvládali s přehledem (vaření, úklid, nákup potravin apod.)? Máte problém při péči o sebe z důvodu, že se špatně vidíte?

Nezoufejte, nic není ztraceno – pomůžeme Vám najít cestu, jak být zase samostatní!

 

2) Rozhodli jste se pro pomůcku, která Vám pomůže kompenzovat špatný zrak (ozvučené hodinky, mobilní telefon, počítač nebo ozvučená váha), ale bojíte se, že s ní nebude umět pracovat?

Obraťte se na nás, odborně proškolení pracovníci Vás to naučí.

 

3) Zhoršil se Vám zrak do té míry, že už nemůžete vykonávat své zaměstnání? Chcete dále pracovat? Chcete se poradit, kterou práci byste mohli vykonávat, případně se rekvalifikovat?

Přijďte, společně najdeme způsob, jak se můžete realizovat.

 

4) Máte potíže při komunikaci s ostatními z důvodu, že nevidíte jejich reakce? Bojíte se někoho oslovit, protože si nejste jistí, že se dokážete srozumitelně vyjádřit? Je pro Vás těžké z důvodu zhoršeného zraku navazovat vztahy s novými lidmi a ty současné vztahy si udržet?

Navštivte nás, podpoříme Vás v rozvoji vašich komunikačních dovedností.

 

A s čím Vám můžeme pomoci dále?

  1. Naučíme Vás orientovat se ve známém prostředí, dojít nebo dojet na úřad, do obchodu, k lékaři a pomůžeme Vám, jak si poradit v prostředí neznámém.
  2. Pomůžeme Vám při tréninku samostatného nakupování, jednání na úřadě či využíváni dalších běžných veřejných služeb (knihovna, opravna, čistírna, banka, pošta, kino, restaurace…).
  3. Podpoříme Vás při seberealizaci či hledání možností, jak trávit volný čas.
  4. Podpoříme Vás při zajištění péče o vaše děti a blízké.

 

Definice dle zákona 108/2006 Sb.:

sociální rehabilitace (§ 70): nácvik, vzdělávání a trénink v oblasti práce s náročnými kompenzačními pomůckami (např. nácvik obsluhy PC a mobilních telefonů se specifickými softwary pro lidi se zrakovým postižením, práce s kamerovými lupami aj.), vzdělávání v oblasti komunikace, výuka komunikace v anglickém jazyce, podpora pracovního uplatnění, diagnostika osobnosti směřující k pracovnímu uplatnění, odborné přednášky, nácviky péče o domácnost (drobné domácí práce, vaření aj.) atd. Služba je poskytována zdarma

 

Veřejný závazek služby sociální rehabilitace

 


Pracoviště TC Pardubice


Partneři a dárci


Kalendář akcí


Zveme Vás

Doporučujeme